A Napi Gazdaság szerdai számának cikke
Néhány hete ugyan voltak egy esetleges trendfordulatot sejtető jelzések a BUX index grafikonján, azonban az első fontosabb ellenállás közelében elakadt a mutató emelkedése, ezzel akár végre egy jól értelmezhető csökkenő trendcsatornát is kijelölhetett. Mivel egy trend meglétét mindaddig feltételezni kell, amíg az ellenkezőjéről bizonyíték nem érkezik, ezért a csökkenő trend folytatódására kell egyelőre számítani Budapesten, ami alacsonyabb csúcsokat és alacsonyabb mélypontokat jelentene.
A biztató jelzést konkrétan az indexhez tartozó oszcillátorokban lehetett felfedezni, a tavaszi csúcs óta tartó lejtmenethez tartozó RSI például kitört lefelé tartó trendjéből. Az oszcillátor trendjének változása általában megelőzi az adott termék árában bekövetkező trendváltozást, s ez a jelzés figyelmeztetés lehetett, van esély a lejtmenet megakadására. Az igazi jelet azonban csak az ár adhatja meg, s ez a BUX index esetében a 18 000−19 000 pont közötti ellenállási zóna áttörése lett volna. A mutató itt elakadt, egyelőre magasabb mélypontra hullott róla az index, innen érdemes figyelni, hogy a korábbi 15 000 pont körüli mélypontot veszi-e majd célba az index, vagy ismét nekirugaszkodik a már tesztelt ellenállásnak. A pesszimista érzéseket erősíti az indexszel kapcsolatban, hogy a csökkenő trendhez tartozó 70 napos mozgóátlag áttörése sem sikerült a mutatónak.
Az OTP chartja életveszélyesen fest, a 2800−2850 forint között támaszszint már sokadszor próbálta megfogni a papír esését, ha ez nem sikerülne, akkor már csak a korábbi, 2680 forintos mélypont állhat a további meredek esés útjába. A hosszú távon kiépült dupla csúcs alakzat még érvényes az részvényben, ennek optimista célárát 2500−2700 forint között már teljesítette az árfolyam, azonban a pesszimistább, 1500 forint alatti árszint elérése még mindig szerepel a lehetőségek között. Ugyanakkor egy pozitív fordulat esetén a tér felfelé tág is lehet, a masszív ellenállási zóna csak 3600 forint körül jelentene gátat a részvény számára. A Mol esetében változatlanul a 17 500 és 18 000 forint közötti ellenállási zóna a kemény dió, a Richternél a 36 000 forint körüli sáv jelenti jelenleg a vízválasztót a medvék és a bikák uralma között.