A tavaszra ajánlott borok kapcsán a szakíró maga is elismerte, hogy még nem hallott a cserszegi fűszeres fajtájáról, de kóstolása után úgy fogalmazott, hogy az a Sauvignon Blanc nagyszerű alternatívája. Arról, hogy a boruk bekerült a neves lap listájába, a Frittmann család csak utólag értesült és elkezdték visszafejteni az eseményeket, mivel az amerikai piacon eddig nem voltak aktívak. Nyugat-Európában viszont jelen vannak: évente néhány ezer palack cserszegit értékesítenek Nagy-Britanniában és Franciaországban - írja a portfolio.hu.

Nagyon valószínű, hogy a nagy-britanniai kereskedőjük adott egy ismerősének néhány palack Frittmann-bort, és valahogy tőle juthatott el egy cserszegi Will Lyonshoz, aki első kortyra beleszeretett a hungarikumba. Érdekes egyébként az is, hogy a borszakértő annak ellenére méltatta a cserszegit, hogy ő is tudja, az Egyesült Államokban jelenleg lehetetlen beszerezni ezt, ahogy amint ezt több méltatlankodó kommentelő is megjegyezte a Wall Street Journal honlapján.

A cserszegi fűszerest egyébként a híres magyar szőlészeti szakember, Bakonyi Károly még 1960-ban, Cserszegtomajon nemesítette az Irsai Olivér és a piros tramini keresztezéséből. A fajta kiválóan tűri a téli hideget és ízletes, jellegzetes bor készíthető belőle. A népszerű fajtát ma már nagyjából 3500 hektáron termesztik. Mivel Bakonyinak nagyon megtetszett a Kunsági Borvidéken, Frittmann Jánosnál termett cserszegi, így rábízta a fajta versenyének a megszervezését, és kinevezte Frittmann Jánost a cserszegi fűszeres nagykövetének. Frittmann egyébként 2007-ben nyerte el az Év bortermelője címet, illetve jelenleg a Kunsági Borvidék elnöke, a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának alelnöke, és a Magyar Bor Akadémia alelnöke.