A vagyonkezelő közleményében ismerteti: az MNV részben közvetlenül, részben egy leányvállalatán keresztül 2012 októberében a Malév felszámolójától megvásárolta a légitársaság két, földi kiszolgálást végző cégét, a Malév GH Földi Kiszolgáló Zrt.-t és Aeroplex Közép-Európai Légijármű Műszaki Központ Kft.-t. A szerződés fontos részét képezte a cégekhez kapcsolódó követelések és kötelezettségek rendezett átvétele is, ami elengedhetetlen feltétele volt a cégek további működésének. Az MNV tőkerendezés útján biztosította a két megvásárolt cég további működését, a munkahelyek megtartását.
Az orosz Vnyesekonombank, mint a Malév kisebbségi tulajdonosa és egyben hitelezője a Fővárosi Törvényszéken megtámadta a szerződést, a vételár aránytalanságára és eljárási hibákra hivatkozva kérte a cégek átruházásának érvénytelenítésével az eredeti állapot helyreállítását. Az MNV Zrt. álláspontja szerint az értékesítési eljárás szabályos volt, és a szerződés mindenben megfelelt a piaci követelményeknek. A felperes jogszerűtlen igényének teljesítése lehetetlenné tette volna a két földi kiszolgáló cég további működését.
A Törvényszék a 2013. február 13-án hozott első fokú - még nem jogerős - ítéletével elutasította a Vnyesekonombank keresetét, és a bankot a perköltség viselésére kötelezte. Az ítélet megállapította, hogy a cégek kivásárlása, valamint a cégekhez kapcsolódó követelések és kötelezettségek rendezése egy komplex jogviszony keretében történt, ezt a komplex jogviszonyt csak együttesen, egységesen szabad vizsgálni. Nem volt jogszerű a felperes eljárása, amikor a szerződés egyes, általa kiválasztott elemeit próbálta meg vitatni. Az ítéletet még nem kézbesítették, ellene a kézbesítést követő 15 napon belül fellebbezésnek van helye - tartalmazza a közlemény.
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!