Két évvel ezelőtt azért kezdte el az E.ON a tárgyalásokat a kormánnyal a gázüzletág eladásáról, mert úgy látták, hogy egy magántulajdonú cég nem tud tovább működni ebben az iparágban - jelentette ki a Magyar Nemzetnek adott interjújában Eric Depluet, az E.ON Hungária vezérigazgatója. Mint mondta, egyelőre még nem fogyott el a türelem, de nem zárható ki, hogy más tevékenységükkel is ez történik - ugyanakkor a teljes kivonulást az országból nem tervezik.
Depluet szerint a Magyarországon hárommillió háztartást ellátó E.ON fogyasztónként 7000-7500 forint forintot keres évente - a tőkearányosan 7-8 százalékos megtérüléssel hazánk nyújtotta az egyik legalacsonyabb hozamot -, ám mivel ebből le kell vonni az utóbbi években jelentősen megemelkedett adókat, különadókat, illetve a mostani rezsicsökkentést, ezért a nyereségből szinte nem marad semmi sem. A vezető szerint jó lenne arról is megállapodni, hogy mi számít extraprofitnak, hiszen szerinte ma bármilyen nyereséget ennek neveznek.
A rezsicsökkentéssel ugyanakkor részben egyetért: mivel jelenleg Magyarországon az egyik legmagasabb a lakossági energiaár a vásárlóerőhöz mérve, ezért érthetőnek nevezte a döntést. Ugyanakkor arra felhívta a figyelmet, hogy a növekvő adóteher, illetve a rezsicsökkentés hatásai miatt megnőhetnek az ellátásbiztonsági kockázatok, mivel bár ők is elvégzik az elengedhetetlen fejlesztéseket, "ám ez így nem működhet éveken át" - fogalmazott Depluet, aki szerint ilyen környezetben a szektor maximum egy-két évet bír ki. Éppen ezért sürgette, hogy az energiaszolgáltatóknak együtt kell működniük a kormánnyal, de nem csak velük, hanem az értékesítési lánc mind szereplőjével szorosabbra kell fűzni a gyakorlatot.