A kiskereskedelmi boltláncok nem csak a vásárlókért, hanem az egyre komolyabb munkaerőhiány miatt az alkalmazottakért is versenyeznek.
Az Aldiban például a bolti eladók számára elérhető legmagasabb havi fizetés 222,2 ezer forintos bruttóban, ezért heti 30 órát kell dolgozni. Ez nettóban közel 148 ezres fizetést jelent havonta. Az aldis fizetés órabérként pedig 1852 forintos bruttó összeget jelent, nettóban pedig közel 1231 forint. Ez valamivel kedvezőbb, mint a szektorban elérhető átlagos fizetés. A hivatalos KSH-adatok szerint ugyanis a kereskedelemben - teljes munkaidőben - dolgozók átlagos bruttó fizetése az idén (január-május között) 220-224 ezer forint volt. Nettóban - az adókedvezmények nélkül - pedig az átlagfizetés 160-162 ezer forint volt az idén. Ez órára bontva pedig bruttóban 1375-1400 forint, nettóban pedig 1000 forintot jelent - a hivatalos adatok szerint heti 40 órás munkaidővel számolva.
Az Aldi mellett persze a többi boltlánc is igyekszik betölteni az üres álláshelyeket. A Lidl július elsejétől 15 százalékkal megemelte a vállalat minden fizikai dolgozójának bérét, így a márciusi 5 százalékos emeléssel együtt 20 százalékkal emelkedik idén az értékesítésben és a logisztikai központokban dolgozó több ezer alkalmazott bére. Bár a Lidl a fizetésről konkrét összeget nem ígér a honlapján, de a 20 százalékos béremelést hirdetve igyekszik magához csábítani új alkalmazottakat. A Lidl mellett egyébként többek között az Auchan, a Spar és a Tesco is megemelte az alkalmazottak bérét. A boltláncok béremeléseiről a ebben a cikkünkben olvashat részletesen, a kormány reakcióját pedig itt olvashatja el.
Ha teszett a cikk, a Bukszát szeretheti a Facebookon is.