Minden nap egy-egy filmet van lehetőség megtekinteni 20.30-as kezdéssel, az egyes előadásokat pedig kiegészítő program kíséri.

Az esemény a Gunda című norvég-amerikai dokumentumfilm vetítésével kezdődik április 5-én. Viktor Koszakovszkij rendező különleges vizuális megközelítéssel tesz fel súlyos morális kérdéseket: az alkotás főszereplője egy sértés, amelyből a világon egymilliárd él.

Agnieszka Holland Oscar-díjra nevezett és Európa Filmdíj-jelölt Sarlatán című filmjében a milliókat gyógynövényekkel kezelő Jan Mikolásek életét és hányatott sorsát tárja a nézők elé.

A programban szerepel Benh Zeitlin Wendy című filmje, amelyben a négy Oscar-díjra jelölt A messzi dél vadjai rendezője ezúttal Pán Péter történetét értelmezte át a kislány szemszögéből, a felnőtt közönség számára adaptálva.

Shannon Murphy rendező az Amíg tart a nyár című filmjével debütált a 77. Velencei Filmfesztiválon. A történetben egy súlyosan beteg tinédzser lány egy felelőtlen junkie-ba szeret bele, amit aggódva fogadnak a szülők.

Burhan Qurbani rendező Berlin, Alexanderplatz című feszes tempójú, mai társadalmi kérdéseket feszegető mozijában teljes egészében aktualizálta és újraértelmezte Alfred Döblin 1929-ben megjelent azonos című regényének történetét.

A műsorban szerepel még a DAU. Natasa című film, amelyben Ilja Hrzsanovszkij rendező Harkovban egy szinte városnyi díszletben teremtette újra egy 1960-as évekbeli szovjet kutatóintézet és a hozzá kapcsolódó infrastruktúra mindennapjait.

A közösségi média árnyoldalaiba nyújt betekintést a Sweat című film. Sylwia, történet főszereplője mindent a maximumon pörget, teljes életét az edzőteremben és az online térben éli. A látszólagos tökéletesség felszíne alatt azonban meg nem értettség, elzárkózás, magány és szeretetéhség rejtőzik.