A közlemény szerint a jogsegélykérelem értékelése folyamatban van. A jogsegélykérelem azt jelenti, hogy egy állam az országhatárain kívül segítséget kér egy másik államtól például egy bűnügy felderítésében. Pánczél Andrea, a Mol magyarországi kommunikációs vezetője az MTI-vel szerdán azt közölte: "sem a Mol, sem Hernádi Zsolt nem kapott semmilyen megkeresést a horvát illetve a magyar ügyészségtől."
A Népszabadság kedden több, egymástól független - de meg nem nevezett - forrásból úgy értesült: a horvátok felajánlották, hogy az általuk később átadandó bizonyítékok és a később megadandó kérdések alapján Magyarországon hallgassák ki gyanúsítottként a Hernádi Zsoltot, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatóját, és kérték az előzetes kiadatását is. A Mol kérésére a lap a szerdai számában helyreigazította az előző napi állítását a kiadatási kérelemről.
A Legfőbb Ügyészség közleményét ismertetve internetes oldalán a Népszabadság kitartott amellett, hogy a jogsegélykérelem Hernádi Zolt Mol elnök-vezérigazgató magyarországi kihallgatására vonatkozik. Arról, hogy tanúként vagy gyanúsítottként akarják-e a horvát hatóságok kihallgattatni Hernádit, sem a magyar ügyészség, sem Hernádi ügyvédje nem kívánt nyilatkozni.
Orbán Viktor miniszterelnök - az európai parlamenti elnökségértékelő felszólalását követő - strasbourgi sajtóértekezletén kedden leszögezte: a magyar állam határozott tulajdonosi álláspontja az, hogy a Mol és az INA közötti szerződés semmilyen módosításához nem járul hozzá. A magyar állam, ha lezárul az orosz Szurgutnyeftyegazzal a tranzakció, 1,88 milliárd euróért 21,2 százalékos részesedéshez jut a Mol-ban.
Korábban egy horvát lap arról írt, hogy a horvát kormány akár fel is mondhatja a Mol-INA-szerződést. A miniszterelnök hozzátette: "a vádakat ismerjük, nem tekintjük kormányközi kérdésnek, a vádak tisztázása a bűnüldöző szervek feladata". "Ebbe nem kívánunk beleavatkozni, és ebben semmilyen szerepet sem kívánunk játszani".
A horvát sajtóorgánumok Ivo Sanader volt miniszterelnök ellen folyó ügyészségi vizsgálat kapcsán az elmúlt hetekben azt állították: Hernádi Zsolt, a Mol vezérigazgatója ellen is nyomozás folyik, mert állítólag 10 millió eurót fizetett Ivo Sanadernek azért, hogy a Mol megszerezze az INA feletti irányítási jogot.
Kedden a hírek hatására a Mol árfolyama a Budapesti Értéktőzsdén több mint 4 százalékkal gyengült, zárásra is csak szerényen tudott erősödni a napi minimumot jelentő 19 935 forintról, 20 150 forinton zárt, 3,59 százalékkal gyengébben, mint hétfőn. Szerdán a kereskedést a Mol az előző napi záróáron kezdte és több mint másfél órával a nyitás után 100 forintos esésben 20 050 forinton állt és forgalma elérte a 1,5 milliárd forintot.