Lapunk megkeresésére egyedül az Aegon Hitelnél jelezték azt, hogy erősebb árfolyam mellett megnövekedik az előtörlesztők aránya. A CIB-nél úgy nyilatkoztak, hogy a korábbi évek statisztikáihoz viszonyítva jelentős kilengés vagy elmozdulás nem tapasztalható az előtörlesztések havi átlagát tekintve most sem, míg a K&H-nál egyenesen kijelentették, hogy a devizahitelek elő- és végtörlesztése folyamatos, szinte árfolyamfüggetlen.
Más kérdés, hogy a banki ügyfelek az előtörlesztésen túl is profitálhatnak az erősebb forintárfolyamból, ha épp azon napokon árazzák be az adott törlesztőrészletet, amikor árfolyamcsúcsokra ér a forint. Ennek alapján az UniCredit devizaalapú lakáshitelesei örülhetnek majd, hiszen esetükben a törlesztés esedékességi napja a hónap utolsó banki munkanapja, így nekik most jól jött a forintcsúcs. A kérdés, hogy kitart-e ez a szint mondjuk augusztus 10-éig, amikor a Budapest Banknál, vagy épp 15-éig, amikor az Aegon Hitelnél van fordulónap.
A bankok többségénél ugyanakkor a korábbi évek kötött megoldásaival szemben ma már lényegében a hónap minden napja lehet fordulónap. Az UniCreditnél a devizaalapú szabad felhasználású hitelek és személyi kölcsönök esetén a hónap szerződés-hatálybalépés szerinti napja az átárazódási nap, s alapesetben az FHB-nál is a hitel folyósításának dátumából következik a törlesztési nap, ám a pénzintézet ügyféltámogató programjában lehetőség van arra is, hogy az ügyfél az élethelyzetéhez módosítsa a törlesztési napját.
A CIB-nél is a szerződésben rögzített bármilyen nap lehet a fordulónap, míg a K&H-nál a fordulónap az ügyfél által választható. Az MKB-nál is az ügyfelek dönthetnek a hitel igénylésekor, hogy melyik nap legyen hitelük elszámolási napja − megkötés pusztán annyi, hogy annak a hónap 1. és 27. napja között kell lennie.