A Hír TV szolgáltatója öt alkalommal túl hangos reklámot, a Magyar Katolikus Rádió 102,6 Mhz szolgáltatója pedig a szerződésben vállaltakhoz képest kevesebb saját műsorszámot tett közzé.
A médiatanács a jogi következmények kiszabásakor minden esetben a fokozatosság és az arányosság elve alapján, az ügyek összes körülményét figyelembe véve állapítja meg a jogkövetkezmények adott formáját, mértékét - írták.
A testület megbízta az NMHH-t, hogy idén is működtesse a valóságshow-barométerét, amelynek elsődleges célja, hogy a gyermekek védelmében a hatósági vizsgálatokon túlmutató módszerekkel elemezze és az internetes publikáción keresztül szemléltesse a műfajban megjelenő aggályos tartalmak változásait.
A hatóság a november közepén elindult Való Világ powered by Big Brother 10 című műsorban megjelenő káros magatartásmintákat számszerűsítve heti rendszerességgel jelenteti meg. Az előző kilenc évad tapasztalatai alapján a "VV-barométer" az adott műsort hat változó - a szexualitás, a szexuális kontextusban megjelenő meztelenség, a trágár kifejezések, a dohányzás és a direkt, illetve indirekt módon feltűnő alkoholfogyasztás - segítségével kvantitatív módszerekkel elemzi. Az NMHH a barométerrel a tudatos médiafogyasztás fontosságát és az aggályos, káros tartalmak jogszabályokon túlnyúló, ártalmas hatását kívánja bemutatni.
Az idei adatok már olvashatók az NMHH oldalán.