Megalakult már a csokos károsultak Facebook-csoportja is. Az oldalon jellemzően azoknak a bejegyzései találhatóak, akik osztatlan közös tulajdon miatt szenvednek - pedig sok egyéb, a gyors jogalkotási bakugrások következtében fellépő gondról is lehetett hallani - írta a portál.

A nemzetgazdasági tárca áprilisban hívta fel a figyelmet arra, hogy az idei februári törvénymódosítás következményeként osztatlan közös tulajdonú ingatlanra nem jár csok. Az RTL Klub híradása szerint azonban a bankok szabálytalanul utalhatták ki a kedvezményt február és április között, így az állam kamatostul követelheti vissza a támogatást.

Számos folyamatban levő ügyben okoznak még bosszúságot az új szabályok. A portál egyik olvasónk azt állítja, hogy éppen a jogosultságra figyelve kezdett egy kisebb ház építkezésébe. Egészen addig nagyon örült az idei változásoknak, amíg rá nem jött, háza így éppen a nem támogatható kategóriába került. Egyszerűen nem érti, hogy a ház és a lakás elvárt legkisebb mérete miért tér el ennyire. Az előírások alapján három, sőt több gyerekkel már 60 négyzetméteres lakásban is el lehet férni, ugyanerre viszont csak legalább 90 négyzetméteres házat tartanak alkalmasnak (a szabályokról, korlátokról itt tájékozódhat). Ő és többen mások is panaszolták, hogy az előírások "papírízűek".

Az Azénpénzem.hu szerint az igazán nagy felháborodás még csak most jön. Az előírás szerint csok a használatbavételi engedéllyel vagy a használatbavétel tudomásulvételét igazoló hatósági bizonyítvánnyal rendelkező, összkomfortos új lakás vásárlásához kapható. A kedvezményre való jogosultság megállapítását pedig a vevő legkésőbb az adásvételi szerződés megkötésétől számított 120 napon belül kérheti a hitelintézettől. Vagyis: a csokosok legfeljebb akkor szerződhetnek, ha biztosak abban (ami nem tőlük függ), hogy négy hónapon belül el is készül a kivitelező.