Eldőlt, hogy a magyar állam vásárolja meg a Budapest Bankot - tudta meg a Népszabadság. A lap úgy tudja, a kormány és az amerikai GE-csoport pénzügyi üzletága, a GE Capital megállapodott, és ahhoz, hogy az adásvételi szerződést is aláírják, mindössze egy, lényegében már formális kormánydöntésre van csupán szükség, vagyis Orbán Viktor miniszterelnöknek kell "ráütnie a pecsétet" az ügyletre. A Budapest Banknál a Népszabadság értesülésére annyit mondott, hogy a "GE Capital piaci pletykákat, spekulációt nem kommentál".
A pénzintézet eladásáról korábban már többször is lehetett hallani, legutóbb november közepén a 444.hu számolt be arról, hogy állami kézbe kerülhet a pénzintézet, s a hírportál információját akkor a Reuters hírügynökség forrásai is megerősítették. A Budapest Bank azután került eladósorba, hogy a GE-csoport pénzügyi üzletága leépítéséről döntött. A skandináv érdekeltségeket nyáron eladták a spanyol Banco Santandernek, míg most a lengyel BHP-re keresnek vevőt (a kérők között lapinformációk szerint az OTP is ott van), míg az amerikai fogyasztói pénzügyi részleget tőzsdére vitték. A Budapest Bank egyidős a magyarországi kétszintű bankrendszer kialakításával, a bank 1987 óta nyújt pénzügyi szolgáltatásokat lakossági és vállalkozói ügyfeleinek.
A GE 1995-ben szerzett részesedést a hitelintézetben a magyar kormány, állami vállalatok, valamint szövetkezetek közös tulajdonában lévő részvénycsomag megvásárlásával. Tulajdonrésze növelésével 2001-ben a bank fő tulajdonosává vált, miután megvásárolta az EBRD, az ÁPV Rt., valamint a kisrészvényesek részesedését.
A pénzintézet 2013 végi 883 milliárd forintos mérlegfőösszegével a legkisebb magyarországi nagybank. A Budapest Bank közel 473 milliárd forint betét- és 550 milliárd forint hitelállományt kezel, s bár nem jelentős mértékben, de stabilan nyereséges, a 2013-as évet például 9,5 milliárd adózott profittal zárta. A bank aktív a kormány által is kiemelt területként kezelt kis- és középvállalkozások hitelezésében.