A Gránit Bank közleményéből a fentiek mellett az alábbiak derültek ki: 140 millió forintos adózás előtti eredménnyel és 151 milliárd forint feletti mérlegfőösszeggel zárta 2015-öt a bank. A portál számításai szerint előbbi 23 százalékkal elmarad az egy évvel korábbitól, utóbbi pedig lelassult, 6 százalékos növekedést mutat a tavalyi évben (bár a bank azt emelte ki, hogy 2010 májusához képest több mint 21-szeresére bővítették mérlegüket). Ez volt a bank második nyereséges éve, nőtt a hitel- és a betétállománya is.

A bank közgyűlésén az állam mint tulajdonos képviseletében Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter is részt vett, aki kiemelte, hogy "az állam a piaci befektetői elvnek megfelelően, jó befektetést valósított meg, elégedettek a bank teljesítményével".
A bank működési költség/mérlegfőösszeg aránya 1,15 százalék volt, ami lényegesen kedvezőbb a bankrendszer 2,2 százalékos átlagánál.

Az MKB Nyugdíjpénztár 2 milliárd forintos tőkeemelésével a Gránit Bank 2016. február végi elsődleges 20 százalékos tőkemegfelelési mutatója tovább nő, saját tőkéje pedig 8,3 milliárd forintról 10,3 milliárd forintra emelkedik. A bank az újabb tőkeemeléssel továbbra is hazai magán befektetők többségi tulajdonában van, az állam tulajdonosi részesedése 45 százalékra csökken.

Az MKB Nyugdíjpénztár a tavaly decemberig élő szabályozás szerint nem szerezhetett volna tulajdont a Gránit Bankban, egy december 17-én hatályba lépett rendeletmódosítás viszont lehetővé teszi, hogy ne csak nyilvánosan forgalmazott részvényt vásárolhassanak a nyugdíjpénztárak, hanem tőzsdén kívüli bankot is. Érdekesség, hogy ezzel eddig három esetben éltek, mindegyik esetben az MKB és/vagy a Gránit Bank.

A Pannónia Nyugdíjpénztár 2015 végén a Gránit Bankban, a legutóbbi bejelentés szerint pedig az MKB-ban vásárol részesedést, most pedig az MKB Nyugdíjpénztár szerez tulajdont a Gránit Bankban. A tőkeemelésre egyébként, úgy tűnik, nem tőkegondok, sokkal inkább a növekedési tervek miatt kerítenek sort - írja a Portfolio.hu.