A Tigáz ügyfeleinek egyelőre semmi teendőjük nincs, a szolgáltatóváltással kapcsolatos teendőkről, változásokról időben tájékoztatják majd őket.
"A Tigáz döntése része annak a folyamatnak, amely célja a társaság üzleti tevékenységét összehangolni a szabályázási környezettel és csökkenteni az üzleti tevékenységét érintő kedvezőtlen hatásokat" - írja az Index a cég közleményére hivatkozva.
A Tigáz, Főgáz, GDF Suez és E.On lakossági gázszolgáltató cégei a rezsicsökkentett gázár mellett 2012-ben együttesen 32,49 milliárdos veszteséget hoztak össze, 2013-ban 26,95 milliárd forint volt a mínusz. 2014-ben egyedül a Tigáznak 13,4 milliárdos vesztesége volt a lakossági fogyasztókon.
A 600 ezer lakossági ügyfelet ellátó Főgázt az állam már korábban megvette, a 750 ezres ügyfélkörrel rendelkező GDF Suez és a 650 ezres E.On pedig egyből visszaadta a lakossági szolgáltatásra szóló engedélyét, amint erre megnyílt a jogszabályi lehetőség, és a Magyar Telekom sem látott tovább fantáziát a lakossági gázban.
A 1,2 millió lakossági ügyfelet ellátó Tigáz lépett utoljára a versenytársak közül, fogyasztói a folyamat végén a nagy állami rezsiholdinghoz kerülnek majd, ahogy mindenki más is. A cég mostani döntése a szabadpiaci ügyfeleket nem érinti, ahogyan természetesen az elosztó céget sem. A lakossági ügyfélkör átadása elég bonyolult folyamat, az idei év még bőven eltelhet vele.