A hitelező bank nem emelt kifogást az értékesítés ellen, így az adás-vétel a jövő héten véglegessé válhat - közölte Somogyi Ferenc, a felszámoló TM-Line Zrt. vezérigazgatója a jelzálog-jogosult hitelezővel történt tárgyalást követőenl .A szerződés feltételeinek egyeztetését követően a felszámolócég várhatóan elfogadja a pályázatot benyújtó szakmai befektető ajánlatát. A vevő tehermentesen jut az üzemhez, birtokba veheti az eszközöket, gépeket, berendezéseket - ismertette Somogyi Ferenc.
Hozzátette, a felszámoló egyik feltétele, hogy a vevő a szerződéskötést követő 60 napon belül fizesse ki a teljes vételárat. Az üzem újraindításához el kell végeznie a javításokat is, és garanciát kell vállalnia, hogy megszerzi az üzemeltetéshez szükséges engedélyeket - közölte Somogyi Ferenc.
A pacsai Zalai Baromfifeldolgozót második körben mintegy 600 millió forint vételárért hirdették meg, mert az első körben, 720 millió forint értékben meghirdetett nyilvános felhívásra egyetlen pályázat sem érkezett.
A pályázó - szakmai befektető - a csődtörvény szerinti irányár 50 százalékát meghaladó összeget ajánlott fel az üzemért. Szabályos és érvényes pályázatot nyújtott be és a 18 millió forint "bánatpénzt" is átutalta.
A Cégközlönyben megjelent felhívásban 22 550 négyzetméteres ingatlanon 4 800 négyzetméter alapterületű baromfivágó és -feldolgozó üzemet kínáltak eladásra. Az üzem kapacitása évi 800 ezer pulyka és 3,5 millió brojlercsirke feldolgozását teszi lehetővé. A tulajdoni lapon álló bejegyzés szerint a hitelező bank az ingatlanon mintegy 2,5 milliárd forint jelzálogra jogosult.
A Zalai Baromfifeldolgozó Kft. felszámolását május 30-án rendelte el jogerősen a bíróság, az eljárás lebonyolításával a TM-Line Zrt.-t bízták meg.
A Zalai Baromfifeldolgozó Kft. által 1,5 milliárd forintos beruházással megvalósított, a térség legnagyobb foglalkoztatójának számító pacsai üzem indulásakor 397 millió forint telephely-fejlesztési, valamint 224 millió forint foglalkoztatási támogatást nyert állami és európai uniós forrásból. Másfél éves története során volt olyan időszak, amikor 173 dolgozót foglalkoztatott a társaság.
A korszerű gépekkel felszerelt csarnokban magasabb árfekvésű, jó minőségű termékeket gyártottak, az üzem azonban önállóan nem volt képes piacot kiépíteni és versenyképes maradni, mivel hasonló feldolgozókból túlkínálat van a térségben.
A felszámoló korábbi közlése szerint az vezetett a cég csődjéhez, hogy önálló üzemként kellett megszerveznie a marketinget, a szállítást és fedezni a piacra jutás költségeit. A pacsai üzemben megtermelt viszonylag kis mennyiséggel azonban ezt nem tudták gazdaságosan megoldani, egy nagyobb feldolgozó részeként viszont jól működhet az üzem.