A sztrájknak szerdán 18 órakor, minden üzemegységben 20 órakor vége. Az idei évre 18 százalékos, de legalább 75 ezer forintos alapbéremelésben állapodtak meg a felek, a cafeteria-keret 2019-ben és 2020-ban évi 400 ezer forint lesz - derül ki az AHFSZ Facebook-oldalára feltöltött dokumentumból.
A bérmegállapodás 2019. január 1. és 2020. március 31. között érvényes.
Május 1-jétől minden munkavállalónak minden hónapban biztosítanak legalább egy teljes szabad hétvégét. Szabályrendszert dolgoznak ki március végééig, hogy a munkavállalók milyen módon rendelkezhetnek a gyermekek után járó és a pótszabadságokról.
A termeléskiesésből adódó következményeket még vizsgálja a vállalat. Az Audi Hungaria Zrt. igazgatósága a bértárgyalási időszak alatt célul tűzte ki, hogy mindkét fél számára elfogadható megállapodás szülessen, amely hozzájárul a dolgozók elégedettségéhez, biztosítja a győri vállalat gazdaságosságát, és garantálja a munkahelyek hosszú távú biztonságát az Audi Hungariánál - írta a vállalat az MTI-nek küldött közleményében.
Ez siker!
Szimacsek Tibor, az AHFSZ elnökségi tagja elégedett a megállapodással. A dolgozók összefogtak a sztrájk alatt, és kitartottak a szakszervezet mellett, a sztrájkban részt vevők kezdeti 4000-4500 fős létszáma hétfőn ötezerre emelkedett. (Az AHFSZ-nek mintegy 9300 tagja van.)
Az érdekképviselet január 23-án jelentette be, hogy másnap reggel hat órától január 31. reggel hat óráig egyhetes sztrájkot tart, mert nem tudott megállapodni a munkáltatóval az idei béremelésről a tavaly szeptember óta tartó tárgyalások során.
A sztrájk ideje alatt teljesen leállt a termelés Győrben, a termeléskiesés miatt január 28-án leállították a gyártást az Audi központi üzemében, a bajorországi Ingolstadtban, mert hiányoznak a Győrben készített motorok. Az Audi másik németországi gyára, a neckarsulmi üzem nem állt le.
A VW az MTI érdeklődésére szerdán azt közölte, hogy a Volkswagen legtöbb telephelyén változatlanul zajlik a termelés, és a győri sztrájk hatása csak néhány telephelyen érezteti hatását.