A kínai Huawei valamennyi budapesti munkavállalója két hete hálózatbiztonsági vizsgát tett, ahogyan a régió többi országában lévő munkavállalók is - mondta Gecse Mariann, a Huawei Technologies Hungary Kft pr managere. Minderre annak kapcsán került sor, hogy az Amerikai Egyesült Államok kongresszusi vizsgálóbizottságot kezdeményezett a céggel szemben, s bár ennek jelentése nem mondta ki, hogy a Huawei nemzetbiztonsági kockázatot jelentene, de azt sem, hogy nem hordoz ilyen kockázatot a társaság. (A Huawei a vizsgálat során teljesen "kinyitotta kapuit", s betekintést engedett a múltjába is).
Gavin Dai, a Huawei Technologies Hungary Kft. ügyvezető igazgatója szerint a jelentés prekoncepción alapszik, és a cél, hogy a társaság működését akadályozzák. Bill Plummer, a Huawei amerikai leányvállalatának külkapcsolatokért felelős alelnökének korábbi nyilatkozata szerint az "alaptalan vádaskodás" teljes mértékben ellentmond a technológiai és gazdasági realitásoknak.
A magyarországi cég vezetői azt is elmondták, hogy azért is megalapozatlanok a vádak, mert a távközlési eszközöket, hálózatokat gyártó Huawei eszközeinek csupán egy része készül Kínában, a különböző alkatrészek pedig a világ számos pontján. A Huaweinek ennek kapcsán is jelentős nemzetközi partnerei vannak, mint például a Flextronics, ráadásul a Huawei nem is állami cég, hanem 60 ezer magánbefektető kezében van, ami sikeres üzletben érdekelt.
Gavin Dai azt is elmondta, hogy az amerikai történések valójában nem befolyásolják üzletmenetüket, s ahogyan a cég, úgy az ő vásárlói (például a Deutche Telekom, a BT) is egy óvatos vizsgálat során választja ki őket, ami egy teszt időszak követ. Az ügyvezető azt is kiemelte, hogy mindenütt a helyi törvények szerint járnak el, s ahogyan globálisan , Magyarországon is a KMPG auditálja a céget.