A csoport 66. éves találkozóját Torinóban tartják, és az eseményt úgy írják le, hogy az "Észak-Amerika és Európa közti párbeszédet szándékozik elősegíteni", ahol a résztvevők a világ jelentős problémáit vitatják meg.
Idén 131 résztvevő érkezik 23 különböző országból. A tanácskozók körülbelül kétharmada európai, a többiek pedig észak-amerikaiak. Vezető pozícióban lévő politikusok, valamint szakemberek az ipar, a tudomány és a média világából - írta a portál.
Többek közt ott lesz Hollandia miniszterelnöke, valamint Belgium, Szerbia és Észtország kormányfője is. Jelen lesz Jens Stoltenberg, a NATO főtitkára, Franciaország titkosszolgálatának a vezetője, Mark Carney, a Bank of England kormányzója, és Henry Kissinger volt amerikai külügyminiszter is. A nagyvállalatok közül vezetői szinten képviselve lesz Airbus, a BP, a Total, a Google, a Vodafone és a Ryanair is.
Tizenkét témakör szerepel a négynapos esemény napirendjén, ezek:
- A populizmus Európában (ahol várhatóan szóba kerül Orbán Viktor és a magyarországi politikai helyzet is)
- Az egyenlőtlenség kihívása
- A munka jövője
- A mesterséges intelligencia
- Az Egyesült Államok az elnökség félidejében
- A szabad kereskedelem
- Az USA vezető szerepe a világban
- Oroszország
- Kvantumszámítógép
- Szaúd-Arábia és Irán
- A posztigazság világa
- Aktuális események
A találkozók a Chatham ház szabálya alá tartoznak, mely szerint a résztvevők használhatják az ott megszerzett információkat, de nem fedhetik fel a felszólaló személyét, a kapcsolódásukat sem, ahogy más résztvevőkét sem. Ezenkívül nem készül sem jegyzőkönyv, sem jelentés az elhangzottakról.