A közelmúlt pozitív fejleményei ellenére továbbra is jelentős gazdasági kockázatokkal kell számolni az eurózónában, ahol fokozott bizonytalanság uralkodik. Szerinte ez részben a törékeny világgazdasági helyzettel és a geopolitikai fejleményekkel magyarázható. Bár az év elején lendületet vett a gazdasági növekedés az euróövezetben, az infláció mérsékelt maradt a viszonylag alacsony kőolajáraknak és a bérek visszafogott emelkedésének következtében.
Az euróövezeti pénzintézet vezetője hangsúlyozta, az EKB szükség esetén készen áll minden rendelkezésére álló eszközzel fellépni a pénzügyi célok megvalósításáért, ugyanakkor mielőbbi reformintézkedésekre sürgette az uniós döntéshozókat. A gazdasági fellendülés megszilárdításához szükség van az egységes belső piac elmélyítésére, valamint az üzleti környezet javítására, a beruházások fokozására és a termelékenység növelésére. Az EKB monetáris lazító intézkedéseinek pozitív hatását, mondván: azok jelentősen javították a vállalati szektor és a lakosság hitelfelvételi kondícióit.
A volt olasz jegybankelnök emellett elmondta, az Európai Központi Bank felkészült minden eshetőségre a csütörtöki brit referendummal kapcsolatban, a népszavazás várható gazdasági kihatását azonban "nagyon nehéz" megjósolni. "Megpróbálunk készen állni arra, hogy minden eshetőséggel megbirkózzunk (...) Megtettünk minden szükséges előkészületet" - fogalmazott.
Az EKB az előző héten arról számolt be, hogy minden lehetséges eszközt fel fog használni az árstabilitás megőrzése érdekében, amennyiben az Európai Unióból való kilépés támogatói kerülnek többségbe a brit népszavazáson.