A kínai szolgáltatások teljesítményemutatója (beszerzési menedzser index) februárban 48,4 pontra süllyedt a januári 52,9 pont után. A mutató 50 pont fölött javulást, 50 ponton stagnálást, 50 pont alatt romlást jelez, mindig az előző hónaphoz viszonyítva.
A februári visszaesés egyedi annyiban, hogy idén a tavalyihoz képest máskor zajlott holdújévi ünnepek keresletcsökkenésének utóhatásait jelzi, azonban a korábbi adatok is csaknem folyamatos lassulásra, illetve bizonytalanságra vallanak már tavaly tavasz óta. Tavaly áprilisban a mutató tizenegy havi csúcsra, 62,5 pontra hágott, de onnan majdnem minden hónapban már csak lefelé haladt a januári, majd a februári értékig.
Még több aggodalmat kelthet, hogy Kínában a szolgáltatók februárban már második hónapja kaptak kevesebb megrendelést, mint az előző hónapban.
A kínai feldolgozóipar hivatalos teljesítménymutatója jobban alakult: februárra 51,0 pontra emelkedett a januári 50,5 pontról, a CFLP múlt heti közlése szerint. A CFLP a kínai statisztikai hivatal megbízásából és számára készíti e mutatót.
A feldolgozóipari felmérés a teljesítmény szerény további növekedését jelezte, miután novemberben első ízben csökkent a feldolgozóipar teljesítménye egyik hónapról a másikra, 32 havi javulás után. A novemberi eredmény 49,0 pont, majd decemberben 50,3 pont volt.
Ennél rosszabb képet mutat az HSBC bankcsoport és a Market Economics piackutató szintén múlt héten megjelent adatsora: e szerint a kínai feldolgozóipar teljesítménymutatója februárban csak 49,6 pontra emelkedett a januári 48,8 pontról. E nem hivatalos felmérés szerint az összteljesítmény negyedik hónapja megszakítás nélkül csökken Kínában az előző hónaphoz viszonyítva, habár a visszaesés februárban volt a legkisebb. A februári mutatószámot is főleg az új exportmegrendelések húzták le: nyolchavi mélypontra estek. Ebben az elemzők az európai keresletcsökkenés közvetlen hatását látják.