Noha a jobbközép kormánykoalíció fő ereje, a Polgárok Bulgária Európai Fejlődéséért (GERB) képviselői tartózkodtak, és csak a Reformerek Tömbje és a Hazafias Front szavazott a nyilatkozat ellen, az ellenzéki igen szavazatok nem bizonyultak elégségesnek a napirendre tűzéshez.
Bojko Boriszov miniszterelnök a parlamenti ülésen felszólalva közölte, hogy küszöbönálló brüsszeli látogatása során a legmagasabb szinten akarja megvitatni a Déli Áramlat ügyét, és arra kérte a képviselőket, konkrét feladatokkal bízzák meg őt. "Vannak olyan kérdések, amelyeket szeretnék megvitatni az Európai Bizottság képviselőivel. Arra kérem a nemzetgyűlést, hogy adjon megbízást erre. Azt szeretném, hogy a párbeszéd minél konstruktívabb legyen" - jelentette ki.
Boriszov elmondta, hogy nem látta a Déli Áramlatról szóló szerződést, és nem tudja, milyen haszonnal jár a beruházás Bulgária számára. "Közülünk senki sem látott hivatalos számokat, hogy mennyit nyer Bulgária rajta, és mikortól kezdve szedi a hasznot. Ilyen számok nincsenek" - szögezte le. "Ha ez évi 400 millió euró, ez azt jelenti, hogy a projekt ránk eső része több év alatt térül meg. Ezt csak hallottam, de sehol se olvastam arról, hogy mikortól és mennyi pénzt fog kapni Bulgária a gáztranzitért" - mondta a bolgár kormányfő.
Vlagyimir Putyin orosz elnök Bulgáriára hivatkozott, amikor hétfőn bejelentette, hogy Oroszország az Európai Unió ellenkezése miatt nem tudja megkezdeni a Déli Áramlat megvalósítását. "Figyelembe véve azt, hogy mindeddig nem kaptunk engedélyt Bulgáriától, úgy tartjuk, hogy Oroszország ilyen körülmények között nem képes folytatni az adott projekt megvalósítását, vagyis e gázvezetékrendszernek a Fekete-tengerben való kiépítését" - mondta az orosz elnök.