Füle a bosznia-hercegovinai politikusok szégyenének nevezte azt, hogy nem hajtják végre a Sejdic-Finci-ügyként ismert eset rendezéséről szóló alkotmánymódosítási javaslatot, amelyet az Emberi Jogok Európai Bírósága 2009-ben tett.

Dervo Sejdic és Jakob Finci boszniai roma, illetve boszniai zsidó férfi 2006-ban az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordult azzal a panasszal, hogy országuk alkotmánya másodrendű állampolgárnak minősíti őket. Az alkotmány ugyanis megkülönbözteti a három "államalkotó" népcsoportot, a bosnyákokat, a horvátokat és a szerbeket, valamint az "egyéb" népcsoportokat. Azok, akik nem az államalkotó népcsoport tagjai, nem kerülhetnek be a törvényhozásba. A strasbourgi bíróság ítéletében Sejdicnek és Fincinek adott igazat, az EU pedig azt várja Bosznia-Hercegovinától, hogy törölje el a diszkriminációt.

A bővítési biztos hozzátette, hogy az EU befejezte a szóban forgó ügyben folytatott tevékenységét, a további lépések már a bosznia-hercegovinai intézményekre tartoznak. Kiemelte, hogy az ország ebben a pillanatban nemzetközi kötelezettségeit szegi meg, ezért pedig a politikai vezetők a hibásak, akik felelőtlenül álltak hozzá a strasbourgi döntéshez. Arra is figyelmeztetett, hogy a politikai tárgyalások "csődjének" közvetlen következményeként az EU-s stabilizációs és társulási megállapodás alkalmazása leállhat, ezzel pedig lehetetlenné válik az is, hogy Szarajevó uniós tagjelöltté váljon. Hozzáfűzte még, hogy Brüsszel - minden nehézség ellenére - továbbra is kitart amellett, hogy támogassa Bosznia-Hercegovina európai integrációját.