Bob Iger, a Disney vezérigazgatója szerint az írók és a színészek nem „reálisak” a sztrájkokkal.

A CNBC „Squawk Box” című műsorában csütörtökön a Disney vezérigazgatója, Bob Iger azt mondta, hogy  a Hollywoodban sztrájkoló író- és színészszakszervezetek elvárásai nem reálisak – vette észre a Variety. 

Ez nagyon zavaró számomra... Elvárásaik nem reálisak, bomlasztanak, ez szégyen

– hangsúlyozta az amerikai szórakoztatóipar egyik legjobban fizetett menedzsere, majd hozzáfűzte, hogy a koronavírus után még nem lábalt ki teljesen a filmipar, és a zavar növelése nem tesz jót az üzletnek.

 

Hollywoodi story: sztrájkolnak a színészek és a forgatókönyvírók

Leáll a munkával az Egyesült Államok legnagyobb filmszínész-szakszervezete - erről döntött a hollywoodi művészeket tömörítő SAG-AFTRA (Screen Actors Guild-American Federation of Television and Radio Artists) országos vezetősége. Az Egyesült Államok 160 ezer filmes és televíziós színészét tömörítő szervezet ezzel csatlakozik a forgatókönyvírók május elején kezdett tiltakozó akciójához. Bővebben --->

Iger kijelentette, hogy bár tiszteletben tartja a szakszervezetek jogát a sztrájkhoz, de „realisztikusnak kell lenniük az üzleti környezettel és azzal kapcsolatban, hogy a vállalkozások mit tudnak nyújtani”.

Nagyon-nagyon káros hatással lesz az egész üzletre, és sajnos óriási járulékos károk érik azokban az iparágakban dolgozókat is, akik támogató szolgáltatásokat nyújtanak, és még sorolhatnám. Szégyen, tényleg szégyen.

Iger megjegyzései azután érkeztek, hogy bejelentették, hogy 2026-ig a Walt Disney Co. vezérigazgatója marad, ahelyett, hogy az eredeti tervek szerint jövő év végén lemondana tisztségéről. Tavaly a Disney-főnök alapfizetése 15 millió dollár volt, és idén akár 27 millió dollárt is kereshet, mint vezérigazgató.

Hollywood az összeomlás szélén: leállhat a teljes filmipar, 63 éve nem történt ilyen

Kéz a kézben írók, statiszták és A-listás sztárok. Színészek és forgatókönyvírók nem sztrájkoltak egyszerre Hollywoodban 1960 óta. Most minden esély megvan a kettős sztrájkra, ami gyakorlatilag leállítaná a szórakoztató üzletágat, több mint 160 ezer dolgozót állítva szembe olyan stúdiókkal, mint a Disney, az Universal, a Sony, a Paramount, a Netflix, az Amazon és az Apple. Bővebben --->