Az előző negyedévi 102,3 pontról 105-re emelkedett az Ifo világgazdasági indexének értéke: mind a jelenlegi helyzet, mind a kilátások mutatója javult az áprilisban közölthöz képest. Bár a globális gazdasági aktivitás továbbra is nő, a kockázatok is emelkedtek: a megkérdezett szakértők közel háromnegyede szerint a dráguló energia és az ellátás esetleges fennakadásai legalább közepes fenyegetést jelentenek.
A globális gazdasági klíma javulása mögött elsősorban Észak-Amerika és Ázsia javuló teljesítménye áll, miközben az európai Ifo-index csökkent, a közel-keleti és a latin-amerikai látványosan visszaesett.
A felmérés kiterjedt az ukrajnai konfliktus várható hatásaira is. A megkérdezett szakértők - különösen a közvetlenül szomszédos államokból - a kereskedelmi csatornákra, energiaárakra és -ellátásra vonatkozóan várnak negatív hatásokat, miközben a távolabbi régiók szakértői viszonylag csekélynek látták a várható következményeket.
Az inflációs várakozások globális átlagban változatlanok maradtak (3,2 százalék). Miközben az európai inflációs kilátások már egy éve stabilan csökkennek, Észak-Amerikában és Ázsiában felfelé módosultak az előrejelzések. Az Ifo által megkérdezett szakértők szerint a következő hat hónapban tovább emelkedhetnek a hosszú távú kamatok, bár az előző felméréshez képest kisebb tempót várnak.
A dollárt és a jent alulértékeltnek tartják a világátlaghoz képest, míg az eurót és a fontot túlértékeltnek. A szakértők a következő hat hónapban a dollár erősödésére számítanak.