Az országgyűlésben 25 képviselő szavazott a privatizációs terv ellen, 25 mellette, 5 pedig tartózkodott. A szabályozás elfogadása viszont előfeltétele, hogy Ciprus márciusban megkapja a nemzetközi hitel legújabb, összesen 236 millió eurós negyedik részletét.
A különböző kormányzati vállalatok értékesítéséből 1,4 milliárd eurós bevételt remélt a kormányzat, de a héten a helyi szakszervezetek tüntetéseket szerveztek a javaslat elutasítását követelve.
A Reuters hírügynökség tudósítása szerint csütörtökön a ciprusi parlamentnél több száz tiltakozó gyűlt össze a szavazás előtt.
Ciprus 2013 tavaszán fordult pénzügyi támogatásért a nemzetközi hitelezőkhöz, és három év alatt 10 milliárd euró (13,7 milliárd dollár) kedvezményes kölcsönt kap. Ebből 9 milliárd eurót az Európai Stabilitási Mechanizmus (ESM), 1 milliárd eurót pedig a Nemzetközi Valutaalap biztosít.
Görögország, Írország és Portugália után Ciprus volt a negyedik euróövezeti ország, amelyet nemzetközi hitelcsomaggal segítettek ki a pénzügyi válság következményeinek elhárításában.