A Védelem Oszlopa nevű izraeli hadműveletnek már az első napjai is több millió eurójába kerültek Izraelnek. A The Irish Times számításai szerint a támadó rakéták elhárítása, a Gázára mért válaszcsapások és a gazdaság veszteségeinek költsége a harc első öt napja alatt 60 millió eurót tettek ki, egy heti hasonló harc 80-90 millióba kerül, de ha szárazföldi műveleteket is indítanak, ez az összeg a harc időtartamától függően 600-800 millió euróra emelkedhet. A háborúskodás költsége a jelenlegi szinten napi 10-14 millió, a szárazföldi erők bevetésével ez a behívott tartalékosok számától függően 30-40 millióra mehet fel.
Egy Vaskupola (Iron Dome) rakétaelhárító üteg ára 150 millió euró, ezekből jelenleg 5 működik, de számukat a hadsereg 13-ra akarja emelni. Egyetlen elhárító rakéta 47 ezer euró, miközben a gazai manufaktúrákban a Hamasz által előállított Kasszam-rakéták előállítási költsége csupán néhány száz eurónak felel meg. Egyetlen vadászbombázó egyszeri bevetése 100-150 ezer eurós költséget jelent, egy harci helikopter egy órás repülése 20 ezer euró.

A legdrágább azonban a tartalékosok behívása - minden egyes katona napi 200 eurójába kerül az izraeli védelmi minisztériumnak, vagyis a már ténylegesen aktivizált 16 ezer tartalékos heti költsége 22,4 millió, az engedélyezett 75 ezer főé már 105 millió euró volna

A civil szférának okozott kár és a vállalatok termeléskiesése akár 200 milliót is elvihet.

A BDI izraeli gazdasági információs vállalat a korábbi tapasztalatok alapján heti 1,1 milliárd sékelre, vagyis mintegy 220 millió euróra teszi a hadviselés költségét a civil anyagi veszteségek nélkül - írta a Haaretz című lap. Ez utóbbi meglepő területeken is jelentkezik a gazdaságban, nemcsak a rombolás utáni újjáépítés, a megsemmisült javak és a termeléskiesés területén. Az egyik ilyen, hogy 20 százalékkal csökkent a televíziók hirdetési bevétele, mert bár a háborús helyzet miatt a szokásosnál sokkal többen nézik a tévét, a hírekre koncentrálnak, nem a reklámokra, ezért több cég lemondta tervezett kampányát. Természetesen érezhető hatással van a helyzet az idegenforgalomra, a vendéglátásra és a szórakoztató iparra is, miközben fellendült az internet- és a mobilforgalom. Padlóra került az állandó rakétatámadásoknak kitett délvidék kiskereskedelme, ahol - mint a kereskedelmi kamara jelentette - a 25 600 üzlet és szolgáltató 80 százaléka kénytelen volt bezárni. A Gázai-övezet közelében 70 gyár leállt és 430 csak akadozva működik a támadások és a légiriadók miatt.