Az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésének margóján bemutatott terv célja, hogy Európa az élmezőnybe kerüljön a mélytechnológiai innováció, azaz a legfrissebb tudományos eredményekre épülő, komplex technológiákat alkalmazó innováció, valamint az induló innovatív vállalkozások tevékenysége terén.

A cél az, hogy Európában a legkiválóbb tehetségek dolgozzanak együtt a legjobb vállalatokkal, virágozzon a mélytechnológiai innováció, és olyan, áttörést hozó innovatív megoldások jöjjenek létre szerte a kontinensen, amelyek az egész világ számára inspirációt jelentenek - írták az MTI beszámolója szerint.

"Ha Európa vezető szerepet tölt be az innováció terén, különös tekintettel a legújabb innovációs hullámra, vagyis az áttörést hozó kutatás-fejlesztést és nagy tőkebefektetést igénylő mélytechnológiai innovációra, az a zöld és digitális átállás alakításában játszott központi szerepét is megszilárdítja majd" - fogalmaztak.

Az elképzelés szerint a mélytechnológiai innováció meg fogja erősíteni Európa technológiai téren betöltött vezető szerepét, és olyan, innovatív megoldások létrejöttét fogja eredményezni, melyek majd segítenek számos sürgető társadalmi kihívás, így például az éghajlatváltozás és a kiberfenyegetések kezelésében.

Ezek az innovatív megoldások minden ágazatra kedvezően és ösztönzőleg hatnak majd, a megújuló energiától az agrártechnológián és az építőiparon át a mobilitásig és az egészségügyig. Mindez növeli az élelmezésbiztonságot, csökkenti az energiafüggőséget, javítja az emberek egészségét, és versenyképesebbé teszi gazdaságokat - írták.

"Oroszország Ukrajna elleni háborújának súlyos következményei miatt még sürgetőbb feladat, hogy megoldásokat találjunk ezekre a kérdésekre, és hogy stratégiai jelentőségű szakpolitikai változtatásokat hajtsunk végre az uniós állampolgárok biztonságának és jólétének biztosítása érdekében" - tette hozzá közleményében az Európai Bizottság.

Tájékoztatás

 A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja részeként valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.