Kopacz kijelentésével közvetlenül Alekszisz Ciprasz baloldali görög miniszterelnök kormányzását minősítette. "Az utóbbi hét hónap során (Ciprasz) letért az elődje által elindított reformok útjáról, sok ígéretet tett" - értékelte Kopacz, hozzátéve, hogy Görögország az ígéretekért a brüsszeli megállapodás értelmében "kemény reformokkal" fizet.

Az athéni kormánynak a nemzetközi hitelezőkkel kötött megállapodását Kopacz "nagyon nehéznek" minősítette, mint mondta, "igen különös feltételek" fűződnek hozzá.

A legerősebb lengyel ellenzéki párt, a nemzeti-konzervatív Jog és Igazságosság (PiS) - amelynek gazdaságpolitikáját Kopacz többször populistának minősítette - viszont követendő példának állította be Ciprasz tárgyalási stratégiáját. A párt egyik politikusa, Ryszard Czarnecki - aki egyúttal az Európai Parlament elnökhelyettese - az onet.pl lengyel hírportálnak nyilatkozva elmondta: a görög kormányfő a brüsszeli tárgyalások során Lengyelországnak is megmutatta, hogy az uniós fórumon "érdemes keményen tárgyalni".
Czarnecki úgy vélte, hogy a görög miniszterelnök a múlt vasárnapi népszavazással megerősítette országa tárgyalási pozícióját, a hétfői "kompromisszumkötésnek" pedig két győztese van: Ciprasz, aki ezzel bel- és külföldi tekintélyét egyaránt növelte, valamint - a tárgyalások során betöltött szerepe miatt - Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke.

A görögök úgy érzik, hogy engedményekre kényszerítették az Európai Uniót - fejtette ki Czarnecki, hozzátéve, hogy Juncker "mindkét oldal győzelmeként" fogja tálalni a hétfői megegyezést.

A politikus úgy vélte, hogy Lengyelország esetében nem lenne ésszerű az euróövezetbe való belépés. Görögország példája mutatja, hogy maga az euróövezeti tagság nem óv meg a gazdasági válságtól, sőt "a stabilizáló szerepet betöltő nemzeti valuta hiánya csak elmélyíti azt" - jelentette ki.