Az első negyedévben 9,7 százalékos, a másodikban 9,5 százalékos volt a gazdaság teljesítménye. A bruttó hazai termék (GDP) az előző negyedévhez képest 2,3 százalékkal emelkedett. Az első kilenc hónapban 9,4 százalékos az éves növekedés mértéke, a GDP összege meghaladta az 5 ezer milliárd dollárt.
Kína gazdasági teljesítményét általánosságban jónak, a makrogazdasági irányításnak megfelelően alakulónak nevezte az adatok közreadásakor a hivatal szóvivője Seng Laj-jün (Sheng Laiyun). Véleménye szerint a világgazdaságban és a hazai közegben létező bizonytalanságok ellenére a továbbiakban is jó esély van a stabil és viszonylag gyors növekedésére.
A piac elsőre negatívan reagált a bejelentésre, s Sanghajban a reggeli kereskedés 1,7 százalékos esését idézte elő. Egy helyi bróker, akit a Wall Street Journal idéz, ezt azzal magyarázta, hogy a piac az elmúlt negyedévi 9,5 százalék után elfogadott volna egy 9,3, vagy 9,2 százalékos növekedést, de a 9,1 százalék már némi aggodalmat okozott.
Az ipari kibocsátás szeptemberben Kínában az elemzők várakozását meghaladóan, 13,8 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest. Augusztushoz viszonyítva az emelkedés mértéke 13,5 százalék volt.
Az állóeszköz beruházások az első kilenc hónapban 24,9 százalékkal bővültek, 0,1 százalékkal visszaestek az első nyolc hónapban mérthez képest. A kiskereskedelmi forgalom 17,7 százalékkal nőtt a kilencedik hónapban, amiben jelentős része van a fogyasztói árak emelkedésének.
A napokkal korábban közölt kínai statisztika az infláció mértékében némi csökkenést mutatott, a fogyasztói árindex az augusztusi 6,2 százalékról 6,1 százalékra csökkent. A hároméves csúcsot - 6,5 százalékot - júliusban mérték. Az éves tervben 4 százalék körüli inflációt irányoztak elő, de szakemberek nagyjából 5,5 százalékra teszik a végső számot.