A republikánusok jelezték, hogy ők az egyeztetést az éjszakába nyúlóan folytatni akarják. A Fehér Ház kommünikéje szerint az elnök arra számít, hogy a tárgyalás nem akad el egyik parlamenti párttal sem. Az elnöki hivatal szerint viszont miután Obama és stábja meghallgatta a republikánus javaslatot arról, hogy az adósságplafont - a deficitcsökkentésről folytatandó tárgyalások fejében - egy hathetes időszakra, november 22-ig emeljék meg, a felek "nem jutottak elhatározásra" abban a tekintetben, hogy merre tovább. John Boehner, a képviselőház republikánus elnöke a Fehér Házból távozóban először nem nyilatkozott a mintegy másfél órás eszmecsere után, de Eric Cantor, az ellenzéki képviselőcsoport vezetője "nagyon hasznosnak" nevezte a találkozót.
Boehner utóbb, szóvivője útján "hasznosnak és produktívnak" minősítette a találkozót, és közölte, hogy az egyeztetések este még folytatódnak.
Republikánus források szerint az elnök nem fogadta el a republikánus ajánlatot, de nem is utasította el. "Nem mondott igent, és nem mondott nemet sem. Ma este folytatjuk a tárgyalást" - jelentette ki Paul Ryan, a képviselőház pénzügyi bizottságának elnöke, aki a 2012-es választások idején a republikánusok hivatalos alelnökjelöltje volt.
Az első amerikai sajtóreakciók óvatosan derűlátók a fehér házi egyeztetéssel kapcsolatban, igaz több elemző rámutatott, hogy a felek között másfél hónap múlva ismét a mostanihoz hasonló patthelyzet állhat elő.
A The Wall Street Journal (WSJ) és az NBC News legfrissebb közvélemény-kutatási eredménye szerint amíg az amerikaiak 53 százaléka a republikánusokat hibáztatja az amerikai szövetségi kormányzat részleges leállásáért, addig Obamát csak 31 százalék tartja felelősnek. A konzervatív ellenzéki párt megítélése abszolút mélypontra süllyedt 1989, a közös WSJ-NBC-felmérések kezdete óta. Ma kétszer annyian látják negatívan a republikánusokat, mint ahányan pozitívan.