A „Fülöp-szigeteki” reklámvideóban többek között szerepeltek indonéziai rizsteraszok, az Egyesült Arab Emírségek homokdűnéi, de még egy Svájcban leszálló repülőgép képei is, azt a hatást keltve, mintha mindez a Fülöp-szigeteken történne.

Christina Garcia Frasco, a Fülöp-szigetek idegenforgalmi minisztere elmondta, hogy a videó elkészítéséhez nem használtak fel közpénzt.

Továbbá a tárcavezető azt is hozzátette, hogy a turisztikai minisztérium többször is megerősítést kért a DDB Philippines reklámügynökségtől: a promóciós videóban szereplő felvételek valóban sajátok és eredetiek-e. A DDB pedig minden egyes alkalommal biztosította a minisztériumot, hogy az anyagok eredetisége és tulajdonjoga rendben van.

Christina Garcia Frasco hangsúlyozta: a minisztérium gondoskodni fog arról, hogy a reklámügynökség felelősséget vállaljon a félrecsúszott felvételekért.

A videó a június végén indított, 900 000 dollár értékű Szeressük a Fülöp-szigeteket fantázianévre keresztelt kampány részeként készült.

Egy blogger és az újságírók buktatták le őket

A más országokból származó videókat a kampányban először a francia AFP hírügynökség és Sass Rogando Sasot filippínó blogger szúrta ki.

Az ügynökség, a DDB Philippines azóta közleményében elnézést kért a „szerencsétlen mulasztásért". Hozzátették: a reklámiparban bevett gyakorlat az úgynevezett stock felvételek használata, ugyanakkor ez esetben elnézést kérnek, amiért más, nem a Fülöp-szigetekről származó felvételeket is használtak a turisztikai videóban.

A botrányt okozó videót azóta eltávolították, a reklámügynökség pedig azt is bejelentette, hogy maximálisan együttműködnek, és minden segítséget megadnak a helyi turisztikai minisztériumnak a vizsgálatban

(via BBC)

 

Már érdekképviseletük is van a hazánkba érkező ázsiai vendégmunkásoknak

A VDSZ minden segítséget megad a Fülöp-szigeteki munkavállalóknak. Bővebben --->