A G7 pénzügyi vezetői telefonos egyeztetésük után azt is megígérték, hogy bővítik a pénzkínálatot és fellépnek a "rendezetlen" devizapiaci mozgások ellen. Az országcsoport tagjai összehangolt lépéseket fognak tenni azokon a piacokon, amelyeken erre szükség van, továbbá szoros konzultációt folytatnak az árfolyamok alakulásáról. Ennek ellenére leszögezik: továbbra is úgy vélik, elsősorban a piacnak kell meghatározni a valuták egymás közti átváltásának árát. A G7 legutoljára a márciusi japán földrengés után avatkozott be összehangoltan a devizapiacon, amikor a pánikszerűen hazautalt japán tőke az egekbe tornászta a jen árfolyamát.

A pénzügyminiszterek és jegybankelnökök szerint nem történt olyan fundamentális változás a spanyol és az olasz gazdaságban, amely indokolná a két ország kötvénypiacán kialakult feszültségeket. A madridi és a római kormány által bejelentett intézkedések meg fogják erősíteni a fiskális fegyelmet, megtámogatják a gazdasági kilábalást és a munkahelyteremtést. A G7 közleménye leszögezi: a magánhitelezők bekapcsolása a Görögországra nehezedő adósságteher csökkentésébe egyszeri lépés volt, amit a rendkívüli körülmények indokoltak, ezért ezt a módszert nem fogják alkalmazni az eurózóna más országai esetén. Nouriel Roubini közgazdász guru ennek éppen ellenkezőjét látja szükségesnek, szerinte a második görög csomag megoldásait ki kellene terjeszteni a többi bajban lévő eurózóna-tagországra is.

A G7 nyilatkozata több a semminél, de aligha akadályozza meg a dollár gyengülését - vélte a Bloombergnek nyilatkozó elemzők egy része. A közös beavatkozásnak határt szabnak az inflációs veszélyek, a költségvetési kiadáscsökkentések, illetve a már most is nullán lévő alapkamatok. Mások arra hívták fel a figyelmet, hogy a piacok a G7 közleménye után sem látják a fényt az alagút végén, mivel az együttműködés megígérése nem elég. Minden országnak elő kell állnia a saját meggyőző lépéseivel, de ez időbe telhet.