Piaci várakozások szerint márciusban szinten maradhatott 8,3 százalékos munkanélküliségi ráta, az agrárágazaton kívül foglalkoztatottak száma pedig 203-205 ezerrel nőhetett az Egyesült Államokban.

Mark Luschini a héten már megjelent munkanélküliségi adatokra utalva megjegyezte, hogy a segélyért folyamodók száma hatezres mérséklődést mutatott, így a 357 ezres adat a négyhetes átlagot 361 750-re, vagyis 2008 áprilisa óta a legalacsonyabb szintre nyomta le. A szerdán kiadott ADP adat azt mutatta, hogy a magánszektor márciusban 209 ezer új munkahelyet teremtett, és a februári statisztikát 230 ezres többletre emelték.

Amennyiben a márciusi munkaerőpiaci adat ezek ellenére csalódást okoz, akkor Luschini szerint erősítheti a gazdasági növekedés lassulása miatti aggodalmakat, különösen az egyébként is kiélezett európai helyzet tekintetében. Ez pedig a hétfői piaci hangulatra rányomhatja a bélyegét.

A szakember szerint most az a kérdés, hogy ebben a foglalkoztatottsági növekedésben mekkora szerepe van a melegebb időjárásnak, különösen az  USA észak-keleti részén, ahol a munkaerőfelvétel növekedését lehetett látni.

Amennyiben most is 200 ezernél több lesz a létrehozott új munkahelyek száma, akkor már a negyedik egymást követő hónap mutat majd e kulcsszint feletti növekedést, ami egyben 1999 óta nem látott hosszúságú szériát is jelent.

Luschini a fentiek alapján úgy véli, hogy egy 200 ezer alatti szám csalódást keltő lehet a tőkebefektetők számára és a hétfői kereskedésben csapódhat le a hatása.