A cég szerdai közleménye szerint a féléves eredmény azt jelzi, hogy sikerül teljesíteni az idei évre kitűzött 10 százalékos forgalomnövekedési célt. Magyarország kormánya április 18-án stratégiai együttműködési megállapodást írt a Huawei Technologies vállalattal, amely az információs és telekommunikációs technológiák (ICT) második legnagyobb szállítója a világon. A cég vállalta, hogy az elkövetkező években törekedni fog arra, hogy bővítse magyarországi gyártó tevékenységét, és egyre több hazai beszállítót kapcsoljon be ellátási folyamataiba.
Magyarország versenyképességének növelése érdekében a Huawei célként tűzte ki továbbá, hogy minél több első körös beszállítóját hozza Magyarországra, a kormány pedig kifejezte támogatási szándékát a vállalat európai uniós gazdasági céljainak megvalósításához. A stratégiai együttműködés részeként a Huawei támogatja Magyarország kormányát a hálózatbiztonság fokozására irányuló munkájában, és kész tevékenyen is részt venni az ország kibertérbeli és távközlési, kommunikációs biztonságának erősítésében.
A Huawei Technologies 2005-től működik Magyarországon. A vállalat Pécsett és Komáromban egész Európát ellátó összeszerelő központot, Biatorbágyon és Üllőn pedig szintén európai hatáskörű logisztikai központot üzemeltet, amelyek export-import volumene 1-1,5 milliárd dollár. A társaság magyarországi ellátó- és logisztikai központja bevételeit idén várhatóan 30 százalékkal növeli.
Több országban aggódnak a cég jelenléte miatt
A Huawei már több országban feketelistára került, az EU-ban a mobil telekom hálózatok terén Kína növekvő jelenlétével kapcsolatban februárban merültek fel súlyos aggályok. Az Európai Bizottság azt fontolgatta, hogy büntető vámot vet ki Kína két vezető távközlési berendezésgyártójára, a Magyarországon is nagy erőkkel jelen lévő Huaweire és a ZTE cégre a vállalatok illegális állami támogatására hivatkozva. Az USA és Asztrália már kizárta a piacairól a Huaweit, tavaly pedig Németország vette le azon cégek listájáról, amelyek az országos akadémiai kutatóhálózatainak infrastrukturáját biztosíthatják.Az EU tagállamai ugyanakkor megosztottak a Huawei ügyében: az Egyesült Királyságban, Hollandiában a kínai cég nagy munkaadó, míg Franciaország és Olaszország támogatná az uniós szankciókat.