Több hónapja feszült a helyzet Hongkongban, miután a Kína irányítása alá tartozó, de viszonylagos autonómiát élvező szigetállamban a helyi vezetés elfogadott egy kiadatási törvényt, amely lehetővé tenné, hogy a szárazföldi Kínába adjanak ki elítélteket. A törvénytervezetet Lam júniusban felfüggesztette, de ezzel sem tudta leállítani a Kínához 1997-ben visszakerült volt brit gyarmaton június 9-én kezdődött, és már 13 hete tartó tüntetéseket.
A tiltakozók a törvényjavaslat teljes visszavonását, és a főkormányzó lemondását követelték, aki - szerintük - Peking befolyása alatt áll. Az elmúlt hetekben több heves összecsapás is volt a hatóságok és a tízezres - nemegyszer százezres - tüntető tömeggel.
Kapcsolódó
Végül szerdán bejelentették, hogy a sziget kormányzója visszavonja a kifogásolt rendelkezést.
A várható bejelentéssel kapcsolatos sajtóhírek hatására a hongkongi irányadó tőzsdeindex, a Hang Seng szerdán több mint 3 százalékkal emelkedett.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!