Erőssége napközben szinte óránként változott: hol hármasra erősödött, hol kettesre gyengült.
Georgiában, Észak- és Dél-Karolinában rendkívüli állapot van érvényben, a part menti vidékeken a kormányzók mindhárom államban kötelező kiürítést rendeltek el. A partvidékeken két-három méteresre csapnak fel az Atlanti-óceán hullámai, és a hurrikán mielőtt lecsapott volna Észak-Karolinánál, özönvízszerű esőzésekkel árasztotta el a vidéket.
Kapcsolódó
Dél-Karolina egyik történelmi városában, Charlestonban majdnem térdig érő víz hömpölyög az utcákon, ahol csak mentőcsónakok cirkálnak. A 136 ezer lelket számláló városban alig maradtak lakosok, Henry McMaster kormányzó ugyanis kötelező evakuálást rendelt el. Shannon F. Scaff, a helyi katasztrófa-elhárítási hivatal vezetője mindazonáltal leszögezte: a város elkerülte a nagyobb bajt.
Donald Trump elnök folyamatos kapcsolatban áll, telefonon egyeztet a három, jelenleg leginkább érintett tagállam kormányzójával.
Az amerikai országos hurrikánközpont munkatársai azt latolgatják, hogy a Dorian New Jersey államra és New Yorkra is lecsaphat-e. Eddig négy, a viharral összefüggő halálesetről érkezett jelentés. Hárman Floridában haltak meg a viharra készülődés vagy az evakuálás közben, egy 85 éves férfi pedig Észak-Karolinában éppen a házát deszkázta be, amikor lezuhant a létráról és szörnyethalt.
Dél-Karolinában csütörtökön két tornádó is pusztított. Georgiában és Dél-Karolinában több mint 270 ezer ház maradt áramszolgáltatás nélkül.
A Bahamákon - ahol a hét elején pusztított a hurrikán - közben harmincra nőtt a Dorian halálos áldozatainak száma - közölte a CNN amerikai hírtévének adott interjújában Hubert Minnis, a szigetország miniszterelnöke. Több generációra hatással lévő katasztrófáról beszélt.
Az ENSZ szerint a Bahamai Közösségben mintegy 70 ezer ember szorul közvetlen segélyre.