A politikus szerint ugyan Barack Obama amerikai elnök és Angela Merkel német kancellár is sürgeti a Transzatlanti Kereskedelmi és Beruházási Partnerség (TTIP) tárgyalásainak befejezését, de a tagállamok lakossága nem támogatja egyértelműen a tervezetet.
Tizenhét kérdéskörben már született egy konszolidált szöveg, egyfajta közös álláspont, "de még mindig sok az ellentét, a töréspont a vélemények között". Ilyennek említette, hogy a partnerség vitarendezési mechanizmusában az amerikai fél ragaszkodik a választott bíráskodási megoldáshoz, "a mi álláspontunk viszont az, hogy ez az átláthatatlan rendszer csökkentené a nemzeti szuverenitást". De egyelőre nincs megegyezés abban sem, hogy a termékek rendelkezzenek-e földrajzi jelzés szerinti védelemmel.
A politikus szerint a magyar kormány elkötelezett a tárgyalások folytatása mellett, "de egy elsietett, összecsapott szöveget semmiképp sem tudunk támogatni". Csak olyan egyezményt szavazhatunk meg, amely nemzeti érdekeinket támogatja, és nem csorbítja a szuverenitásunkat. Emiatt is ragaszkodunk ahhoz, hogy az Országgyűlés ratifikálja az egyezményt.