A michigani Detroit egyik külvárosának gyárcsarnokában tartott, régóta várt beszédében Clinton többek közt 275 milliárdos, öt év alatt megvalósítandó állami építkezés beindítását ígérte, amellyel szerinte mintegy tízmillió új munkahelyet lehet teremteni. Kilátásba helyezte a kisvállalkozások támogatását, a minimálbér emelését, az ingyenes - ahogyan ő fogalmazott: adósságmentes - felsőoktatást.

Ugyanakkor az évi egymillió dolláros jövedelemmel rendelkezőknek minimum 30 százalékos személyi jövedelemadót helyezett kilátásba, és szólt ingatlanadó-emelésről is. Megígérte, hogy 2020-ig minden egyes amerikai háztartásban szélessávú internet-elérhetőség lesz, és elnökként beruházásokat szorgalmaz majd az úgynevezett zöld energiába. Amerika a zöld energia nagyhatalma lesz - fogalmazott. Olyan gazdaságpolitikát szorgalmazott, amely mindenki javát szolgálja majd.

Donald Trump hétfőn - szintén Detroitban elmondott beszédében - megígért adócsökkentési programjáról Clinton azt állította, hogy az csak magának Trumpnak, illetve a nagyon gazdagoknak kedvezne. Az adócsökkentéssel Trump "ezermilliárdokat adna a nagyvállalatoknak, a milliomosoknak és a Wall Street menedzsereinek". Clinton szerint az adócsökkentés lehetővé tenné Trumpnak, hogy a saját vállalatai a jelenleg fizetettnek is kevesebb mint a felét róják le adóként. Kevesebb adót fizetne, mint a középosztálybeli családok milliói - mondta a demokrata párti elnökjelölt.

Elutasította Trump javaslatát az ingatlanadó eltörlésére is, s azzal próbált érvelni, hogy Trump a saját, mintegy tízmilliárd dollárosra becsült ingatlanjain akarna így spórolni.

Bírálta a republikánus elnökjelöltnek a kereskedelmi egyezményekről kifejtett álláspontját is, szerinte Trump megközelítése "félelmeken és nem erőn alapszik". Ugyanakkor azt mondta, hogy a csendes-óceáni kereskedelmi egyezményben részt vevő országoktól szigorúan megköveteli majd az amerikai vállalatok tiszteletben tartását.

A Clinton-beszédet követően a Trump-kampány közleményt adott ki, amelyben leszögezi: "az amerikai gazdaság jelenleg csak a washingtoni csaló rendszernek és a Wall Streetnek kedvező, Hillary Clinton mégis azon van, hogy ez így is maradjon. Clinton mai tervei rövidzárlatot okoznak majd gazdaságunkban,az adóemeléssel, a közkiadások növelésével és a munkahelyek csökkenésével. Donald Trump jobb víziót és új irányt képvisel."