A tájékoztatás szerint több mint kétszeresére nőtt az a hozzájárulás, amelyeket az unió és tagállamai 2013 óta nyújtanak a fejlődő országok részére az üvegházhatást okozó gázok kibocsátásának csökkentéséhez és az éghajlatváltozás hatásaival szembeni fellépéshez. A hozzájárulásokat ténylegesen a fejlődő országokban folyó, az éghajlatváltozás mérséklését és az ahhoz való alkalmazkodást célzó kezdeményezésekre fordították - emelték ki az MTI tudósítása szerint.
A pénzügyminiszterek által elfogadott következtetések szerint a számadat igazolja az unió elkötelezettségét az iránt, hogy fokozatosan növelje az éghajlatváltozás kezelésére irányuló nemzetközi pénzügyi hozzájárulását az éves 100 milliárd amerikai dollár (egy dollár mintegy 302 forint) célösszeg eléréséig, amelyet az iparosodott országokat illetően 2020-ra, majd azt követően 2025-ig meghatároztak.
Kapcsolódó
Arra emlékeztettek, hogy 2025-ig a felek új kollektív számszerűsített célt fognak meghatározni. A tanács következtetéseiben megerősítette az EU azon vállalását, hogy 2020 novemberében megkezdi az erre irányuló tanácskozásokat.
A tanács emellett hangsúlyozta a Párizsi Megállapodás nagyratörő céljai végrehajtásának fontosságát. Sürgette, hogy a források áramlását gyorsítsák, és igazítsák jobban az üvegházhatásúgáz-kibocsátások csökkentésére és az éghajlatváltozás hatásaival szembeni ellenállóképesség fejlesztésére irányuló célokhoz.