Előadásában hangsúlyozta: bár az amerikai gazdasági helyzet jelentősen javult, továbbra is túl magas a munkanélküliség, az infláció pedig túl alacsony, ami azt jelenti, hogy "még mindig korai" kamatot emelni. A gazdaság jelenlegi és várható állapota türelem mellett szól a kamatemelést és a monetáris politika normalizálását illetően - mondta a jegybankár, hozzátéve, hogy ha minden jól megy, "valamikor jövőre" kezdik el az alapkamat-emelést.
Dudley, aki a Fed kamatalakító nyíltpiaci bizottságának nagy befolyással rendelkező alelnöke, Janet Yellen Fed-elnök szoros szövetségese. Következetes támogatója volt annak, hogy agresszívan használják a jegybanki politikát a gazdasági növekedés ösztönzésére és a magas munkanélküliség visszaszorítására.
A monetáris politikának alkalmazkodónak kell lenni a gazdasági fellendülést segítendő. Az idő előtti kamatemelés káros lenne a növekedésre, sokkal nagyobb kockázatokkal járna, mintha túl későn lépne a Fed - mondta Dudley. A Federal Reserve politikájának megváltoztatása erősen megmozgatja piacokat, különösen a feltörekvő gazdaságok esetében.
Kérdésre válaszolva ésszerűnek nevezte azokat a piaci várakozásokat, hogy valamikor a jövő év közepén kezdi el a kamatemelést a Fed. Ugyanakkor megerősítette, hogy nem tud pontos időpontot mondani, minden az amerikai gazdaság alakulásától és a pénzpiacok reagálásától függ.
Dudley szavaira a dollár gyengült az euróval szemben a bankközi devizapiacon. A jen árfolyama is gyengült gyakorlatilag minden devizával szemben, miután eldöntöttnek látszik, hogy Abe Sindzó japán miniszterelnök lemondott az általános forgalmi adó jövő évi emeléséről és előre hozott parlamenti választásokat ír ki.