Problémát jelent,, hogy a vírus valószínűleg továbbra is kering a vadon élő állatokban, ami új mutációkhoz vezethet, amelyek némelyike kevésbé érzékeny a jelenlegi, emberek számára kifejlesztett jelenlegi vakcinák nyújtotta immunitással szemben. Ezért nagyon fontos az állatok - különösen a vadon élők – folyamatos megfigyelése minden új vírusvariáns nyomonkövetése és tulajdonságainak ellenőrzése - mondta Eman Anis, a Pennsylvaniai Egyetem Állatorvosi Karának mikrobiológiai adjunktusa a The Philadelphia Inquirernek, amit az Orvostovábbképző szemle online kiadása szemlézett.
A lap szerint egy nemrégiben Kanadában végzett vizsgálat során a kutatók egy olyan személyt azonosítottak, akinek koronavírus tesztje pozitív lett, miután szorosan érintkezett fertőzött fehérfarkú szarvassal. A koronavírusnak több tucat olyan mutációját találták meg, amelyeket eddig még más fajokban nem mutattak ki.
A mutációk ugyanakkor rendszerint nem a koronavírus tüskefehérjéjén alakultak ki, hanem egyéb helyeken, így nem befolyásolják a tüskefehérjét megcélzó oltóanyagok hatását.
Az óvatosság így is indokolt, hogy időben észlelhessük a problémát okozó mutánsok felbukkanását - olvasható az OTSZonline szemléjében.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!