Szerda délután egy férfi autóval a Westminster-hídon a gyalogosok közé hajtott, majd a Parlament kerítésének ütközött. Az ütközést követően egy késsel a kezében átrohant a Parlament biztonsági kapuján és rátámadt egy rendőrre. A támadót később lelőtték.
A Scotland Yard legfrissebb tájékoztatása szerint legalább négyen belehaltak sérüléseikbe, ebből egyikük a korábban megkéselt rendőr, és legalább húszan súlyosan megsérültek, amikor a férfi a hídon a gyalogosok közé hajtott. A további két halott a hídon megsérültekből került ki. Az egyik sérültet a Temzéből mentették ki; ő valószínűleg a gyalogosokat gázoló autó elől menekülve ugrott a folyóba. A sérültek között francia diákok is vannak. A parlamenttel szemközt lévő St. Thomas kórház orvosai a médiának arról számoltak be, hogy az odaszállított sérültek közül többnek az állapota válságos.
Mark Rowley, a Scotland Yard terrorelhárításért felelős főparancsnok-helyettese szerint a rendőrség azt feltételezi, hogy csak egy merénylő volt, aki a támadásban életét is vesztette.
Korábban bejelentették, hogy Theresa May kormányfő vezetésével összeült a brit kormány rendkívüli események idején ülésező tanácskozó csoportja (Cobra).
A merényletet követően a Parlament és a vele szomszédos képviselőház épületét a rendőrség kiüríttette, a környéket lezárták, az alsó ház ülését felfüggesztették. A londoni támadás hírére az Edinburgh-ban ülésező skót parlament is felfüggesztette ülését, amelyen a Skócia függetlenné válásáról szóló népszavazás kiírásáról tanácskoztak éppen. Hírszerzési értesülések nem utaltak arra, hogy az edinburgh-i törvényhozást is veszély fenyegetné, ennek ellenére megerősítették az épület védelmét.
A szerdai támadás a legsúlyosabb terrorcselekmény Londonban azóta, hogy 2005. július 7-én négy öngyilkos merénylő pokolgépeket robbantott három londoni metrószerelvényen és egy városi buszon, 52 ember megölve és több mint hétszázat súlyosan megsebesítve - emlékeztet az MTI.
Nagy-Britanniában továbbra is a második legmagasabb készültségi fokozat van érvényben, amely a hivatalos meghatározás szerint súlyos terrorfenyegetettséget jelent, és azt tükrözi, hogy a brit biztonsági szolgálatok megítélése szerint jelentős valószínűséggel lehet számítani terrortámadási kísérletre brit területen.
Ezt a készültségi fokozatot a brit kormány 2014 augusztusában léptette életbe, azzal az indokkal, hogy az Iszlám Állam nevű dzsihadista terrorszervezet tevékenysége közvetlen fenyegetést jelent Nagy-Britannia nemzetbiztonságára.
Az ötfokozatú brit készültségi rendszerben ennél már csak egy magasabb riasztási fokozat van, a kritikus, amelyet akkor rendelnek el, ha a brit kormány küszöbönálló merénylet terveiről kap konkrét értesüléseket. Ezt a fokozatot sem a szerdai merénylet előtt, sem közvetlenül utána nem léptették életbe - írja az MTI.