A Brent kőolaj jegyzése több mint egy dollárral, 99,52 dollár/hordóra esett a ma hajnali ázsiai kereskedésben, de átmenetileg 98 dolláron is megfordult. Az utóbbi volt a Brent legalacsonyabb értéke 2012 júliusa óta - a jegyzés hat dollárral szelídült egy hét alatt. Az amerikai WTI ára szintén több mint egy dollárral, hordónként 87,62 dollárra mérséklődött, miután majdnem 86 dollárra esett. Utóbbi 2012. decembere óta nem látott mélypont.
Az okokat hetek óta ismételgetik a szakértők: Európa gazdasága teljes összevisszaságban van, a legutóbbi amerikai makroadatok a vártnál gyengébbek voltak, amire hétfőn még rápakolt egy lapáttal a kínai gazdaság várakozásoktól elmaradó, 7,7 százalékos első negyedévi növekedése. Ezt megelőzően a múlt héten az amerikai kormány energiaügyi hatósága, az IEA csökkentette a világ idei olajfogyasztására adott előrejelzését. Végül, ha ez nem lenne elég, a Goldman Sachs, az árupiacok egyik legbefolyásosabb szereplője azt javasolta ügyfeleinek, hogy ne játszanak a Brent drágulására, mivel az olajárak tovább folytatják szánkázásukat.
Kínálati oldalról az emelkedő egyesült államokbeli termelés gyakorol nyomást az árakra. A piaci szereplők most az amerikai olajtartalékokról szóló friss adatokra várnak: a Reutersnek nyilatkozó elemzők úgy vélik, hogy az április 12-ével zárult héten 1,4 millió hordóval bővültek a készletek. Elemzők szerint az olajpiacon túlkínálat van, ami akkor változhat, ha az olajexportáló országok szervezete (OPEC) a kitermelés csökkentéséról határoz.