Jövő héten a piacokra a friss makroadatok mellett az is hatással lehet, hogy a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és a Világbank-csoport jövő pénteken kezdi meg szokásos évi őszi közös ülésszakát. A rendezvény október 10-12-én lesz Washingtonban. A menetrend szerint mindkét szervezet vezetője felszólal a konferencián, Jim Yong Kim elnök a Világbank-csoport részéről, Christine Lagarde vezérigazgató az IMF képviseletében.
A háromnapos konferencia előtt a hét első felében már több dokumentumot is publikál majd az IMF, a legfontosabbak a világgazdasági kilátásokat összegző World Economic Outlook (WEO) jelentés és a pénzügyi rendszer helyzetét vizsgáló Global Financial Stability Report.
A konferencián kívül a következő héten közepes mennyiségű makrogazdasági adat várható. Hétfőn a németországi gyáripari megrendelések augusztusi adatát közlik. Az előző adatméréskor még 4,6 százalékos havi növekedés volt, de az elemzők most 2,5 százalékos havi csökkenésre számítanak.
A másik fontosabb makrogazdasági adat a berlini Sentix befektetési tanácsadó vállalat hétfői hangulatindexe. A Sentix euróövezeti hangulatindexe szeptemberben mínusz 9,8 pont volt, a mostani októberi adat ennél rosszabb, mínusz 12 pont lehet.
Kedden az ipari adatoké lesz a főszerep. A németországi és a nagy-britanniai augusztusi ipari termelés mellett megjelenik a hongkongi szeptemberi feldolgozóipari beszerzésimenedzser-index (BMI). Aznap kamatdöntő ülést tart a japán jegybank is, de az elemzői konszenzus szerint nem változik a 0,1 százalékos alapkamat.
Csütörtökön a Bank of England (BoE) tart kamatdöntő ülést, de az elemzők az angol jegybanktól se várnak változást, minden jel szerint marad a 0,5 százalékos alapkamat.
A BoE ülése előtt a német és a francia külkereskedelmi forgalom augusztusi statisztikáit publikálják. A francia külkereskedelmi deficit nőhet, a német külkereskedelmi többlet csökkenhet.
Pénteken az olasz és a francia augusztusi ipari termelési adat következik, majd megjelenik az augusztusi brit külkereskedelmi forgalom statisztikája.