Sefa Sadik Aytekin, a török energiaügyi minisztérium egyik tisztviselője pénteken jelentette be a tárgyalások befagyasztását, de azt tagadta, hogy a megbeszélések ténylegesen kudarcba fulladtak volna. Hozzátette ugyanakkor, hogy "hiányzik a kölcsönös bizalom", és sürgette a feleket, hogy tanúsítsanak nagyobb rugalmasságot a tárgyalásokon.
Név nélkül nyilatkozó török tisztviselők már július végén jelezték, hogy a két ország felfüggesztette a Török Áramlatról folytatott tárgyalásokat, mivel Moszkva nem írt alá egy, a török fél által kulcsfontosságúnak tekintett, árkedvezményről szóló megállapodást.
Taner Yildiz korábbi török energiaügyi miniszter viszont pár nappal később, augusztusban cáfolta, hogy problémák lennének Ankara és Moszkva között, egyúttal megerősítette, hogy folyamatban vannak a tárgyalások a gázvezeték építéséről.
Az Interfax orosz hírügynökség augusztus végi közlése szerint a Gazprom orosz gázipari vállalat második negyedéves beszámolójában nem is említi a török-görög határon építendő földgázelosztót és nincs szó arról a négy gázvezetékszakaszról sem, amelyet a Török Áramlat részeként az eredeti tervek szerint megépítettek volna.
A Török Áramlat megépítésének tervét tavaly december elején jelentette be Vlagyimir Putyin ankarai látogatása idején. Az orosz államfő arra hivatkozva, hogy az Európai Unió akadályozta a Déli Áramlat gázvezeték kiépítését, közölte: Oroszország eláll az európai gázvezetékrendszer megvalósításától és helyette Törökországon át vezető útvonalat épít ki. A Török Áramlat összteljesítményét évi 63 milliárd köbméterre tervezték, miként korábban a leállított Déli Áramlatét is.