A tárca válaszában hangsúlyozza, hogy a vezeték alternatív földgázszállítási útvonal biztosításával hozzájárulhat Magyarország és a régió ellátásbiztonságához, ezért a projekt politikai támogatása folyamatos.
Az MTI azt követően kérdezte a tárcát, hogy az Európai Bizottság energiaügyekért felelős szóvivője múlt csütörtökön közölte: az európai uniós jog alapelvei nem tükröződnek a Déli Áramlat földgázvezetékhez kötött kormányközi megállapodásokban. Megerősítette, hogy a brüsszeli testületnek aggályai vannak, és úgy véli, hogy az Oroszország és a Déli Áramlat által érintett EU-tagállamok közötti kétoldalú megállapodások ellentétesek az uniós joggal.
Újságírói kérdésre a szóvivő azt is elmondta, hogy abban az esetben, ha Oroszország nem hajlandó újratárgyalni és módosítani a megállapodásokat, akkor azt fogják javasolni az érintett tagállamoknak, hogy ne hajtsák végre a megkötött szerződéseket, máskülönben a bizottság kénytelen lesz kötelezettségszegési eljárást indítani ellenük.
A Gazprom orosz energiaipari óriáscég befektetésekért felelős leányvállalatának vezetője múlt csütörtökön a dél-oroszországi Anapában azt mondta: a Déli Áramlat gázvezeték olyan hatalmas projekt, amelyet, miután elindult, már nem lehet leállítani. A Gazprom-Inveszt vezetője kijelentette: tartják az ütemtervet, minden beruházással az előre eltervezett időben készen lesznek.