A három legnagyobb olaszországi szakszervezeti tömörülés a CGIL, a CISL és az UIL többek között Rómában, Milánóban, Torinóban és Prato városában is demonstrációt szervezett.
Annamaria Furlan, a CISL-főtitkára "háborús helyzethez" hasonlította az olaszországi munkakörülményeket. Év eleje óta már több mint 150-en veszítették életüket munkahelyükön, tavaly egész évben 380 ezer munkahelyi baleset következett be, 632-en haltak meg. Az áldozatok többsége a mezőgazdaságban és az építőiparban dolgozott, több mint tíz százalékuk külföldi volt.
Torinóban a felvonuláshoz a kerékpáros futárszolgálatok fiatal dolgozói is csatlakoztak méltányosabb munkafeltételeket követelve. Az olaszországi textilipar fellegváraként ismert Parma városában Susanna Camusso a több mint 5 millió taggal rendelkező CGIL főtitkára a nehéz kormányalakításra utalva kijelentette, Olaszországnak nem újabb választásokra, hanem konkrét intézkedésekre van szüksége a dolgozók védelmében.
A szokásos május elsejei szakszervezeti könnyűzenei koncertet délután Rómában a lateráni Szent János-bazilika előtti téren tartják.
A munka ünnepéről Ferenc pápa is megemlékezett Twitter-fiókján hangsúlyozva, hogy a munka ad méltóságot az embereknek.
A fotó forrás: Pixabay.