Két pásztor juhokat legeltetett Csíkmadarastól körülbelül nyolc kilométerre, amikor egy medve megtámadta a nyájat. A juhászok megkísérelték elűzni a nagyvadat, ez azonban rájuk támadt, és több helyen megharapta őket. A pásztorokat a juhászkutyák mentették meg.
A csíkszeredai sürgősségi kórház szolgálatos orvosa szerint egyiküknek a fején, jobb combján, jobb csípőjén, alkarján és nemi szervén ejtett sebet a medve, a másik páciensnek a jobb kezén van harapott seb. Állapotuk stabil.
Két héttel ezelőtt már történt egy medvetámadás a környéken, a vadászegyesület vezetője szerint nem kizárt, hogy ugyanarról az állatról van szó. Hargita megyében ezzel hétre emelkedett azon személyek száma, akik idén medvetámadás következtében kerültek kórházba. Csütörtökön egy az erdőben gombászó férfit sebesített meg egy bocsait védő anyamedve a székelyföldi Zetelaka közelében.
Az újabb esetek nyomán Hargita megye tanácsának elnöke a veszélyes medvék kilövését lehetővé tevő miniszteri rendelet azonnali, közvita nélküli kibocsátását sürgette. Borboly Csaba az Agerpresnek azt mondta: hétfőn kérni fogja Mihai Tudose miniszterelnöktől a döntéshozatalok átláthatóságát biztosító 52-es törvény azonnali módosítását, hogy azt ne kelljen alkalmazni az emberéletek sürgős megmentésére hozott jogszabályok esetén.
Székelyföldi gazdák, közbirtokossági és önkormányzati vezetők szerdán tüntetést rendeztek a bukaresti környezetvédelmi minisztérium épülete előtt a hatóságok sürgős közbelépését követelve, a térségükben mindennapossá vált medvetámadások megfékezése érdekében.
A demonstráció résztvevőinek Gratiela Gavrilescu környezetvédelmi miniszter azt ígérte: augusztus 15-ig miniszteri rendeletet hoznak az év második felére érvényes "közbelépési kilövési keretről", amely 175 veszélyessé vált medve kilövését teszi majd lehetővé. A még aznap közvitára bocsátott tervezet azonban 140 medve kilövéséről szól, tekintettel arra, hogy hatályba lépésétől már kevesebb mint hat hónap marad hátra a 2017-es évből.