A szabályok azokra az állami és magánvállalatokra vonatkoznak majd, amelyek 500-nál több alkalmazottal, 20 millió svájci frank (21,9 millió dollár) feletti vagy 40 millió svájci frank feletti éves forgalommal rendelkeznek. Két fő területről kell majd beszámolniuk: egyrészt a vállalat éghajlatváltozással kapcsolatos pénzügyi vagy befektetési kockázatait, másrészt pedig azt, hogy a cég kereskedelmi tevékenysége konkrétan milyen hatással van a környezetre. Ez a "kettős lényegesség" megfelel annak, amit az Európai Unió szorgalmaz a cégek számára Európa többi részén - írja a Swissinfo.
A döntés azt követően született meg, hogy a G7-országok júniusban jóváhagyták az ilyen kötelező közzétételt a vállalatok számára, a G20-ak által felállított, az éghajlattal kapcsolatos pénzügyi közzétételekkel foglalkozó munkacsoport (TCFD) ajánlásait követve.
Ugyanebben a hónapban Franciaország lett az első nagy gazdaság, amely kötelezővé tette a szabályozást, amikor új célokat határozott meg, amelyek értelmében a befektetőknek 2021-től kezdődően ötévente nyilatkozniuk kell arról, hogy mennyire zöldek az befektetési eszközeik, és ötévente meg kell határozniuk az üvegházhatást okozó gázok kibocsátására vonatkozó célokat.
A svájci szabályok 2024-ben lépnek hatályba, a pénzügyminisztérium 2022 nyarának végére készíti el a kötelező jelentéstételre vonatkozó jogi szöveget.