Westerwelle közölte: mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy mihamarabb végrehajtsák a dokumentumban leírtakat.
"Szerbiának az a célja, hogy megoldja a problémákat Koszovóval, és előrelépjen az Európai Unió felé vezető úton, de nem ígér olyat, amit nem tud betartani. Szerbia elkötelezett a megállapodásban foglaltak iránt, de nem fogadhat el semmi olyat, amit a dokumentum nem tartalmaz. Szerbia soha nem fogja elismerni Koszovó függetlenségét, sem nyíltan, sem burkoltan" - emelte ki Nikolic.
Németország nyitott Szerbia és az ország európai integrációja felé, Szerbiát európai államnak tekinti - mondta Guido Westerwelle, hozzátéve: "Szeretnék pozitív jelentést tenni a Bundestagnak".
Ivica Dacic szerb kormányfő azt mondta, hogy Szerbia nem tud már várni, a csatlakozási tárgyalások megkezdésének újabb halasztása "katasztrofális következményekkel járna".
A német külügyminiszter balkáni látogatása kulcsfontosságú Szerbia és Koszovó számára, a Bundestag június 27-én dönt arról, hogy támogatja-e az uniós csatlakozási tárgyalások kijelölésének időpontját. Az uniós tagországok állam- és kormányfői június 28-ai ülésükön hoznak döntést az ügyben. Ugyanakkor arról is döntenek, hogy aláírják-e Koszovóval a stabilizációs és társulási megállapodást.
A szerb és a koszovói kormányfő április 19-én látta el kézjegyével a Szerbia és Koszovó viszonyát rendező dokumentumot. A megállapodásban az észak-koszovói igazságügyi rendszer felügyeletének megváltoztatása, az észak-koszovói önkormányzatok társulásának megalakítása, a távközlési és energetikai kérdések megoldása, valamint Koszovó nemzetközi szervezetekben való tagságának rendezése is szerepel. A leírtak megvalósítási tervét május 21-ig kell kidolgozni, hogy a két politikus Brüsszelben aláírásával szentesíthesse a dokumentumot.