Kína még a 90-es években függesztette fel a marhahús behozatalát az Európai Unióból és így részben Írországból, valamint valamivel később az Egyesült Államokból a szivacsos agyvelőgyulladás (BSE), köznapi nevén kergemarhakór-járvány veszélye miatt.
Írország több más országgal, így például az Egyesült Államokkal sok éven át lobbizott azért, hogy lekerüljön a tiltólistáról. Az Egyesült Államoknak ezt tavaly nyár elején sikerült elérnie.
Michael Creed ír mezőgazdasági miniszter hétfőn megjelentetett közleménye szerint, miután kínai szakértők 2014 óta folyamatosan ellenőrizték Írországban a hús minőségét és feldolgozásának a körülményeit, három ír húsüzem kapott engedélyt marhahús behozatalára az ázsiai országba. (Elbúcsúzhatunk a brit sajttól és birkahústól?)
Kínában látványosan megugrott a marhahús iránti kereslet az elmúlt években részben a lakosság jövedelmének az emelkedésével, valamint annak a hatására, hogy mind többen választják az egészségesebb ételeket.
Írország tavaly 1 milliárd dollár értékben exportált mezőgazdasági termékeket Kínába, ami csaknem ötszöröse a 2010. évinek. Az ír mezőgazdasági termékek harmadik legnagyobb felvevőpiaca a kínai és a második legnagyobb a tejtermékek és sertéshúskészítmények tekintetében.
A kép forrása: Shutterstock.
DeGiro
A hihetetlenül alacsony tarifák és az elégedett ügyfelek véleményei révén a DEGIRO a leggyorsabban növekvő bróker Európában. Regisztráljon, és fektessen be a DEGIRO biztonsági struktúráján keresztül.